Debiut z Kozzi Gangsta Film

logo kgf1024Nasze stowarzyszenie było jednym z organizatorów I Festiwalu Filmu i Teatru im. Maćka Kozłowskiego w Kargowej. Dzięki projektowi, który złożyliśmy w Funduszu Inicjatyw Obywatelskich udało się pozyskać 160 tys. złotych. Środki pozwoliły na zorganizowanie wielu wspaniałych artystycznych wydarzeń, które docenili krytycy, media, a przede wszystkim mieszkańcy regionu.

 

Festiwal Filmu i Teatru im. Maćka Kozłowskiego w Kargowej odbył się w dniach 5-8 lipca 2012 i był pierwszym tego typu projektem w Polsce zakładającym cykliczne, letnie przeglądy twórczości filmowej i teatralnej inspirowane refleksją o Maćku Kozłowskim – wybitnym aktorze filmowym i teatralnym. W pracach nad projektem uczestniczyło wiele osób w tym członkowie "Debiutu" z prezesem dr Andrzejem Buckiem, który jest dyrektorem artystycznym festiwalu.

 

Program I edycji składał się z sekcji poświęconych samemu aktorowi: Przegląd filmografii, Przegląd twórczości teatralnej; a także cyklu: Nurt prezentujący twórczość przyjaciół Kozłowskiego; Klasyka gatunku kryminalno-sensacyjnego: na czarnej taśmie; Kino aktorskie-przegląd z gościem specjalnym; Kino pod Ratuszem-prezentacja dużych produkcji z udziałem aktora oraz Kino dla dzieci.

 

Kozzi Gangsta Film to również nagrody. Jury tegorocznego konkursu na najlepszy film, organizowanego w ramach I Festiwalu Filmu i Teatru im. Maćka Kozłowskiego ogłosiło werdykt. Najlepszym tytułem okazał się „Lincz” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. W uzasadnieniu czytamy, że produkcja wyróżniała się na tle innych konkursowych propozycji i stąd taka, a nie inna decyzja grupy jurorów pod przewodnictwem reżysera Macieja Wojtyszko.

 

Mimo, że nie było tego w planie, jury postanowiło również nagrodzić najlepszego aktora. Wyróżnienie to otrzymał Wiesław Komasa za kreację Zaranka w „Linczu”.

 

Nagrodę za wybitne kreacje drugoplanowe, statuetkę otrzymał Janusz Chabior.


Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie www.kozzigangsta.pl