XIX Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny - Zielona Góra 2017 – PIENIĄDZE

                                                                                 

                                                                                  ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,   

Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny.
Temat tym razem brzmi: „PIENIĄDZE".

Nasz konkurs w ostatnich latach podejmował tematy, które komentowały ważne nowe zjawiska i zmiany na świecie jak Sztuczna inteligencja czy Media społecznościowe. Tym razem wróciliśmy do tematu starego jak świat i niezmiennie aktualnego od tysiącleci.

Pieniądze - temat bardzo uniwersalny, w dodatku temat rzeka. Mawia się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale o tym jak ich brak może komplikować życie wie prawie każdy z nas. Cytując za słownikiem PWN - określeń na pieniądze jest mnóstwo: grosze, dydki, forsa, mamona, szmal, waluta, moniaki, kasa, etc. Niektórzy pracują za „psie" pieniądze, inni całe życie zbijają fortuny, jeszcze inni trwonią majątki lub topią je w nietrafionych inwestycjach materialnych, a nierzadko i uczuciowych. Wszystkim nam zdarza się wyrzucać pieniądze „w błoto" lub za gotówkę zrobić prawie wszystko. Bohaterami są tacy, którzy pewnych rzeczy nie zrobią za żadne pieniądze. Nie brakuje też i takich, co kasę mają za nic. Pieniądze więc to dobrodziejstwo, ale i przekleństwo ludzkości. Żyjemy w czasach niezwykłego pośpiechu i gonitwy za mamoną, podczas gdy walutą staje się sam czas – towar bardzo deficytowy. Mówimy więc „czas to pieniądz", mając na myśli to, że jest on równie cenny. Natchnienia do skomentowania tegorocznego tematu można szukać choćby w przysłowiach i porzekadłach na temat pieniędzy jakich w każdym narodzie jest pełno: Pieniądze szczęścia nie dają, ale żyć pomagają, Nie zasypia w nocy śmiele, kto ma pieniędzy wiele, Chytry dwa razy traci, Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje, a bogatemu diabeł dzieci kołysze.

Mamy nadzieje, że temat się rysownikom spodoba i napłynie na konkurs wiele udanych rysunków.
W załączniku przesyłamy regulamin i kartę zgłoszeniową.

Pozdrawiamy serdecznie

dr Robert Rudiak - Prezes Stowarzyszenia "Debiut"
dr Andrzej Buck – Dyrektor WiMBP

XIX International Open Cartoon Contest – Zielona Góra 2017 – MONEY
INVITATION

The Society of Supporters of Cultural Activities "Debut" and the C. Norwid Regional and City Public Library in Zielona Góra (Poland) cordially invite to participate in the XIX International Open Cartoon Contest. This year theme is – MONEY

Attached are the rules for the Contest and the Entry Form.

Yours Faithfully,

dr Robert Rudiak (President of the Society „Debut")
dr Andrzej Buck (Director of the C. Norwid Regional and City Public Library in Zielona Góra)

REGULAMIN/RULES AND REGULATIONS

KARTA ZGŁOSZENIOWA/APPLICATION CARD

Zobacz też:
SZTUCZNA INTELIGENCJA - KATALOG / ARTIFICIAL INTELLIGENCE - KATALOGUE (2016 r.)