Zapraszamy na wystawę

I nagrodaLubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze serdecznie zapraszają na pokonkursową wystawę XIV Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. „Samolot – Lotnisko – Latanie".
W tegorocznym konkursie udział wzięło aż 382 satyryków z 45 krajów. Łącznie nadesłano 930 prac. Najciekawsze spośród nich można będzie obejrzeć już wkrótce w Galerii Biblioteki. Otwarcie wystawy nastąpi w sobotę 8 września br.
Finisaż, który uświetnią swą obecnością jurorzy oraz laureaci Konkursu oraz wręczenie nagród i jego podsumowanie zaplanowaliśmy na 29 września br. (sobota).

Organizowane przez Stowarzyszenie DEBIUT oraz Bibliotekę Norwida wystawy pokonkursowe tego międzynarodowego przedsięwzięcia cieszą się od lat dużym zainteresowaniem. Zestaw prac z ubiegłego roku ph. „Biblioteka" można było obejrzeć w galeriach wielu instytucji kultury w całej Polsce. W wersji oryginalnej oraz elektronicznej prezentowały je m.in. Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie, Żarski Dom Kultury, Polkowickie Centrum Animacji Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka w Małomicach, Biblioteka w Sławie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Biblioteka Uniwersytecka w Łodzi.
Chęć prezentacji tegorocznej wystawy pokonkursowej wyraziło już Muzeum Karykatury w Warszawie. Mamy też dalsze propozycje, które są na razie w fazie uzgodnień.

Zainteresowanych rysunkiem satyrycznym zapraszamy również na wystawę autorską prac Zygmunta Zaradkiewicza – czołowego polskiego rysownika i grafika, dyrektora Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie. Wystawę można będzie oglądać w Galerii Biblioteki w grudniu br.

Na wszystkie powyższe wydarzenia serdecznie wszystkich zapraszamy.