Zapraszamy na pokonkursowe wystawy!

Od 02.09 do 25.09.2016 w zielonogórskimBWA czynna będzie wystawa rysunku: Paulina Poczęta - Wielkie mi rzeczy

BWA Zielona Góra ufundowała tej artystce nagrodę, którą jest wystawa autorska. Na wystawie „Wielkie mi rzeczy” artystka zaprezentuje kilkanaście rysunków z ostatnich trzech lat. 

Paulina Poczęta jest absolwentką  Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach gdzie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Rysunku - prowadzi zajęcia z rysunku i interdyscyplinarne projekty twórcze. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej uzyskała w 2005 r. Zajmuje się tworzeniem obiektów, malarstwem, grafiką, fotografią i rysunkiem. Od roku 2007 zajmuje się także działalnością dydaktyczną. Obecnie prowadzi w uniwersytecie śląskim w Katowicach zajęcia z rysunku oraz interdyscyplinarne projekty twórcze. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych.

Wystawa pokonkursowa XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Trwa od 5.09 do 30.09. 2016 r.

Pokonkursowa wystawa najlepszych rysunków na czele z nagrodzonymi towarzyszyć będzie tegorocznemu zielonogórskiemu Winobraniu. Będzie to z pewnością jedna z atrakcji dla mieszkańców Zielonej Góry i gości winobraniowych. Możemy ją oglądać w salonie wystawowym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.

Wystawa to prawie 100 rysunków, na których ich autorzy rozważają pół żartem pół serio jak sztuczna inteligencja wpłynie na nasze życie. Wśród nich nagrodzone prace (3 nagrody główne i 6 nagród specjalnych). Kulminacją wydarzeń związanych z konkursem będzie uroczysty finisaż obu wystaw 24 września o godz. 16.00, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców. Swój przyjazd zapowiedzieli m.in. Zbigniew Jujka, Konstantin Kazanchev z Ukrainy, Valeriu Kurtu z Berlina, Mirosław Hajnos, Sławomir Makal.

W międzynarodowym gronie, jak co roku będziemy się dzielić wrażeniami z tegorocznego konkursu i wieściami, co słychać w świecie rysunku satyrycznego.Tegoroczny konkurs przechodzi powoli do historii. Najlepsze rysunki można będzie oglądać nie tylko w Zielonej Górze, bowiem wystawa zagości także w innym galeriach w Polsce.